Elma Gübreleme

Elma gübreleme, elma bahçesi gübreleme  işlemi nasıl yapılır. Elma ağacına, elma  bahçesine tabandan, üstten ve  yapraktan hangi gübreler, ne zaman uygulanır. Elma için verdiğimiz elma gübresi ne kadar  kullanılır. Elmada  aylara  göre  gübreleme  yaparken en iyi sonuç veren elma  besleme  programı hangisidir. Elma tanelerinin iri olması için en etkili  büyütücü gübre çeşitleri nedir. Elma  fidanlarının ve  ağaçlarının hızlı gelişmesi, büyümesi için elma ağacına  hangi gübre atılır. Elmaya  kalsiyum uygulaması, forsfor uygulaması, potasyum uygulaması ne zaman yapılır. Elma  kızartma için bir ilaç var mı yoksa  dengeli gübreleme  ile  elma  kızarır mı ? Elma  bahçesinde  hangi toprak düzenleyici kullanılmalı, ne zaman uygulanmalıdır. 

Elma Ağacı Bakım videoları

Elma Ağacı Kurumasını Çözen Üreticilerin Tavsiye videoları :

Elma Gübrelemede Toprak Düzenleyici Kullanımının Önemi

 Elma gübreleme işleminde toprak düzenleyici kullanımının önemini detaylı şekilde açıklayacağız. Çünkü elma gübrelemede diğer gübrelerin daha etkili çalışması için, hatta boşa gitmemesi için toprak düzenleyici muhakkak verilmelidir. Verdiğiniz gübrelerin toprakta  çözülmesi, yavaş  salınımlı  bir şekilde bitkiye geçebilmesi için, topraktan hızlıca akıp  gitmemesi için, ayrıca topraktaki bozuklukların giderilmesi için Toprak düzenleme, toprak ıslahı işlemi muhakkak yapılmalıdır. Bunu en iyi ve  en kolay şekilde Rekor Gelişim Toprak Düzenleyici gübresi ile sağlayabilirsiniz.

Elma için Rekor Gelişim Gübresi

Elma ağacı  yetiştiriciliğinde  karşınıza çıkacak  bir  çok  sorunu çözebileceğiniz, hiç  sorununuz olmadığını  düşünseniz de  daha    verimli, kaliteli, iri, aroması tadı yüksek elma hasadı  yapmanızı sağlayabilecek  olan, Elma ağacı gübrelemesinde kullanmanızı şiddetle tavsiye ettiğimiz  bu  ürün,  son derece ucuz ve çok az kullanım  oranına sahip doğal  bir üründür, organik bir gübredir. Hiç bir yan etkisi yoktur.

Rekor Gelişim gübresi  sayesinde diktiğiniz Elma fidanları çok  hızlı bir  şekilde köklenir ve büyür. Büyüyemeyen,  meyve vermeyen bir fidanınız varsa  büyümeye başlar ve meyve verir. Elma ağacınız Çiçeklerin  dökülmesi,  meyveye yatmaması gibi sorunlar  yaşıyorsa eğer, bu sorunları  ciddi  oranda azaltıp  yok edebilir. Meyve tutumunu en üst seviyeye çıkartarak  meyvelerin bırakın  kendi  kendine dökülmesini, dolu  gibi  doğal afetlerden en az zarar görmesini sağlar. 100 Beygir traktörle   süremediğiniz  bahçenizi – tarlanızı 1 Beygir ile dedeleriniz zamanındaki  gibi sürmeye  başlarsınız. Toprağınız yumuşacık olur ve bütün fiziksel özellikleri iyileşir. Toprağınızın su tutma kabiliyeti  öyle artar gibi, Rekor Gelişimi kullandığınız fidan ve ağaçlar arasında susuzluktan dolayı kuruma, diğer Rekor Gelişim gübresini kullanmadığınız ağaçlardan  önce   olması söz konusu değildir. Yani Elma ağaçlarınız daha az su ister. Elma ağacınız da kanser, kuruma ve   mantari  hastalıkları daha az görürsünüz yada hiç  görmezsiniz. Akdeniz sineği gibi   zararlıları  neredeyse  hiç göremezsiniz. Yapraklar canlı renkli, kalın, geniş , uç kuruması olmayan bir halde olup,  Öyle verimli,   kaliteli  ve lezzetli Elma meyvesi olur ki,    zaten bu durumda    zirai ilaçları  daha az kullanmaya başlarsınız,  bir süre sonra hiç kullanmadığınız noktaya dahi  gelebilirsiniz.  15- 20 gün daha erken Elma hasadı yaparsınız, yani erkencilik olur, hem de  Ürettiğiniz Elma meyvesinin raf ömrü uzundur. İşte bütün bu olumlu  sonuçları cebinizden ilave bir  masraf  çıkartmadan,  masrafsız olarak  yapabiliyor olmanız işin en  güzel  tarafıdır. Çünkü  Rekor Gelişim sınıfının  en ekonomik, en ucuz, en az  kullanım oranına sahip, en etkili doğal ve organik  toprak düzenleyici gübredir. Rekor  Gelişim gübresini  kullanırken , toprak analizi sonucu tespit edilen standart oranlarda  kullanmanız gereken  kimyasal gübreleri  1/5 oranında azalttığınız için, kendi masrafını çıkartacak kadar ucuzdur. Rekor Gelişim katı  formda  olup toprak  hazırlığı  yapılırken toprağa verilir. 5-10 cm toprak altına girmesi yeterlidir. Sonbahar, kış ve erken bahar dönemimde uygulandığında, yani yağışların devam ettiği dönemde uygulanırsa çapalama işlemi gerektirmez.

Elma Besleme Programı

Elma besleme programı, elma ağacı gübreleme programındaki gübrelerin uygulama dönemlerini, uygulama dozlarını, bitkinin gelişim durumuna göre tavsiye eder. Besleme programında gerek aylara göre atılacak gübreler, damlama gübreleme ile damla gübresi çeşitleri, yapraktan gübreleme için yaprak gübresi çeşitleri, tabandan gübreleme için taban gübresi çeşitleri vardır. Aşağıdaki linkten elma gübreleme programına ulaşabilirsiniz.

Elma Gübreleme Proğramı (rekorgubre.com.tr)

/ / / / / / / / / / / / / / / / / /

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.